Yeni nesil Cat 345 GC ile maliyetler düşüyor verimlilik artıyor

Yeni nesil Cat 345 GC ile maliyetler düşüyor verimlilik artıyor

 

Borusan Cat tarafından Türkiye pazarına 2019 yılında sunulan Cat 345 GC, 40-50 ton paletli ekskavatör sınıfında farklı ihtiyaçlara hitap edebilecek çok önemli bir model olarak dikkat çekiyor. Komponentlerinin ağır hizmet tipi olması CAT 345GC’yi, zorlu çalışma koşulları bulunan işletmeler açısından önemli bir makine olarak öne çıkarıyor. Özellikle mermer, taş ocağı ve maden ocaklarında CAT 345GC’nin çok önemli bir alternatif olması bekleniyor. Bunun yanı sıra yoğun vardiya çalışması yapan işletmeler için ise düşük yakıt tüketimi ve sağladığı üretim verimliliği CAT 345GC’yi tercih edilen bir makine haline getiriyor. CAT 345GC bütün aplikasyonlara uygun bir makina. Özellikle mermer, taş ocakları, maden sahaları, kömür ocakları, hafriyat ve dekapaj işleri için iş sahalarında çok önemli bir alternatif konumunda.

Öne çıkan özellikler

CAT 345GC ağır hizmet bom ve stik özellikleri ile geliyor. Bütün komponentler zor saha şartlarına daha uzun süre dayanması için ağır hizmet olarak tasarlanmış. Bom ve stik yapısı ile sökü gücü yüksek. Ayrıca komponentlerin yüksek uyumu ile, kule dönüş torku ve kule dönüş hızında yüksek bir makina. Bu teknik özellikler ile kullanıcı firmalar, zor şaha şartlarında yüksek bir performans ve yakıt verimliliği elde edebiliyorlar. Yeni nesil ekskavatörler arasında tonajına göre 345GC yakıt verimliliği konusunda fark yaratan bir makine. Kule dönüş torku, kule dönüş hızı, seri ve güçlü bir makine olmasıyla beraber sahaya ilettiği yakıt performansı iş sahasında kullanıcı firmalar için çok büyük avantaj sunuyor. Akıllı güç modu özelliği ile operatörün sahada en verimli seviyede optimum yakıt verimliliği ile çalışmasını sağlıyor. Ayrıca pilot filtrenin olmaması, yeni dizayn edilmiş ve konumlandırılmış hidrolik pompalar, elektronik valf grubu ile operatör makinaya çok hızlı şekilde komut verebiliyor ve makine oluşabilecek ekstra parazit yüklerden kurtulup daha az yakıt ile sahada iş çevrim ve yakıt verimliliği ile fark yaratıyor. Talebe göre kendi hızını belirleyen soğutma fan sistemi ile motora gereksiz güç çekilmiyor ve yakıt verimliliği maksimum seviyeye getiriliyor.

Özel bir tasarıma sahip

CAT 345GC’de kabin içi tasarım, bütün yeni nesil ekskavatörde olduğu gibi üst seviyede tutulmuş. Anahtarsız çalıştırma sistemi bulunuyor. Şifreleme sistemi sayesinde, her

 

operatör kendi şifresini belirleyip, kendi joystick kontrollerini istediği gibi ayarlayabiliyor. Ayrıca verimin yükseltilmesi için kabin görüşü arttırılmış. Dokunmatik ekran ve yüksek görüntü özelliği bulunan yan ve geri görüş kamerası ile CAT 345GC, özel bir tasarıma sahip. Bütün yeni nesil ekskavatörlerde olduğu gibi 345GC’te de kabin konforu üst seviyede. Dokunmatik ekran olması ve joystik kontrollerin operatörün isteğine göre ayarlanabilmesi operatörün makinayı daha kolay kontrol etmesini sağlıyor. Yer seviyesinden servis noktalarının olması makinaya hızlı müdahale imkanı veriyor. Akıllı güç modu ile makine operatöre yardımcı oluyor ve sahaya verilen gücü kendisi ayarlıyor. Bu sayede operatör sahada yapacağı işe odaklanıyor ve iş verimliliği maksimum seviyeye yükseltiliyor.
 

Operatör işine odaklanıyor

Bütün yeni nesil makinalarda olduğu gibi 345GC’de uzatılmış bakım aralıkları, daha az filtre kullanımı ile maliyetler konusunda firmalara çok büyük avantajlar sağlıyor. Önceki seri CAT ekskavatörlere göre yaklaşık 4000 saat bakımlarda ciddi seviyede filtre sayısında bir düşüş bulunuyor. Pilot filtre kullanımının olmaması, tank geri dönüş filtresinde mıknatıslı bir sisteme geçilmesi, filtrelerin emiş güçlerinin artırılması, yeni öz süzgeç özellikli üç parçalı hava filtresi, yakıt filtrelerindeki yapılan yeni geliştirmelerle bakım maliyetleri ciddi şekilde düşürülmüş. Güç ve serilik kaybı olmadan hidrolik yağ kapasitesi de bir önceki serilere göre azaltılmış. SOS noktaları, yerden seviye kontrol imkanları ile ciddi bakım kolaylıkları bulunuyor. Tüm bunlar; müşterilerin ve operatörlerin sadece işlerine odaklanmasını sağlayacak ve satış sonrası maliyetleri en aza indirerek saha verimliliklerini ve kazançlarını ciddi bir şekilde artıracak özellikler olarak öne çıkıyor. Firmaların en önemli giderlerinin başında yakıt geliyor. CAT 345GC ile yüksek bir üretim performansı sağlanarak, çok düşük bir yakıt tüketimi elde edebiliyor. CAT 345GC ile ilgili sahadan alınan geri dönüşler de tüm bunları doğruluyor. %30 rölantide sözleşmeye yazılma koşulu ile 29 litre yakıt garantisi veriliyor. Borusan Cat, bu üstün yakıt performansını anlatmanın yanında bu şekilde müşterilerine bir taahhütte bulunuyor. 45 tonluk bir makina için bu iletilen yakıt rakamları çok ciddi rakamlar. Borusan Cat, lüşterilerinin maliyetlerini minimize etmek için her türlü imkanı yeni nesil ekskavatörler ile sağlamış bulunuyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar