Global İş Makineleri Pazarı Büyüyecek!

Global İş Makineleri Pazarı Büyüyecek!

Esma Akyüz/ Ostim İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi Uluslararası
Proje Yöneticisi
[email protected]

Ağır iş makinelerine, araçlara ve ekipmanlara olan talep, büyük ölçüde küresel Covid-19 yayılımından dolayı 2020'nin ilk çeyreğinde önceki yılın aynı dönemine göre çok daha düşüktü. Fakat şimdi tahminler iş makineleri pazarının global ölçekte büyüme eğilimi göstereceği yönünde değişti.
Global Market Insights, inşaat ekipmanı pazarının madencilik ve altyapı projelerine yatırımı nedeniyle 2026'ya kadar 160 milyar $ değerine ulaşacağını öngörüyor. Pazar araştırması firması Global Market Insights'ın yakın tarihli bir araştırmasına göre, inşaat ekipmanı piyasası 2026'ya kadar mevcut piyasa değerinden 135 milyar dolardan fazla büyüyerek 2020-2026 döneminde kayda değer bir ivme kazanacak.
İnşaat ekipmanı pazarının, madencilik projelerine yapılan artan yatırım ve dünya çapında çok sayıda akıllı şehir girişimlerinden gelen artan talep nedeniyle tahmin edilen zaman aralığında kârlı bir büyümeye tanık olacağı öngörülmektedir.
Gelişmiş verimlilik ve emisyon azaltımları için güncel teknolojiye sahip ekipmana doğru kayma eğilimi, önümüzdeki yıllarda inşaat ekipmanları endüstrisini hızlandıracaktır. Buna ek olarak, yeni teknolojilerle donatılmış makineler genellikle daha az bakım gerektirir, bu da geleneksel makinelere göre hızla benimsenmelerini daha fazla desteklemektedir.
Devam eden altyapı yükseltme girişimleri ile motorlu greyderlere olan talebin muazzam bir büyümeye şahit olması da muhtemeldir.
İş makinaları pazarı ürün ve bölgesel görünüm açısından iki yönlüdür. Hafriyat ve yol yapımı ekipmanlarının önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme kaydetmesi bekleniyor. Öngörülen büyümenin önemli bir kısmının Kuzey Amerika bölgesinden gelmesi bekleniyor.
Kuzey Amerika hafriyat ve yol yapımı segmentinin, bölgedeki artan yol yapımı ve kamu altyapısı geliştirme faaliyetleri nedeniyle bu yılın sonunda 17 milyar doların üzerinde bir değere ulaşması bekleniyor.

Bölgesel bir referans çerçevesinden bakıldığında, Latin Amerika inşaat ekipmanları pazarının bölgedeki madencilik projelerine yapılan artan yatırımlar nedeniyle önemli bir büyümeye tanıklık etmesi muhtemeldir.
İnşaat sektörünün yeni bir normale geçmesine veya eski normale dönmesine bakılmaksızın, şirketler şimdi harekete geçmeli ve krizi inşaat sektörünün geleceğini aktif olarak şekillendirmek için bir fırsat olarak değerlendirmelidir.
 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar