Sandvik, otonom madencilik yeteneklerini artırıyor

Sandvik, otonom madencilik yeteneklerini artırıyor

Sandvik Madencilik, otonom madencilik yeteneklerini artırıyor. Bu kapsamda Exyn ile yapılan işbirliğine ilişkin yapılan açıklamada “Müşteriler, Sandvik’in dünya lideri dijital madencilik çözümlerinin ve Exyn’in otonom hava robot sistemleri hakkındaki derin bilgisinin eşsiz kombinasyonundan faydalanacaklar” denildi.
Sandvik Madencilik Yetkilisi Patrick Murphy, “Yeraltı madenciliğinde özerkliğe geçişi güçlendirmeye kararlıyız. Bu ortaklık, benzersiz faydalar sağlayacak, sektör lideri otomasyon teklifimizi geliştirecek ve üretim performansını iyileştirmek için yeni fırsatlar yakalamak için madencilik süreçlerinde daha hızlı karar almayı teşvik edecektir. Bu ortaklık aracılığıyla, yeraltı madenlerinin haritalanması ve görüntülenmesi için verimli çözümler sunmak için birlikte çalışıyoruz; bu, tehlikeli, ulaşılması zor veya geleneksel olarak araştırma ve inceleme için zaman alan maden yerleri söz konusu olduğunda önemli bir fark yaratacaktır. Sandvik’in OptiMine®, Exyn’in hava robotları tarafından toplanan verilerle birleştiğinde, madencilik sürecinin genel şeffaflığını artırmak için madenin gerçek ortamıyla ilgili aşamalı görselleştirme ve bilgi oluşturur. Sandvik ve Exyn arasındaki gelecekteki işbirliği, Sandvik’in AutoMine® sisteminin tüm potansiyelinden faydalanırken, 3D görüşlerin ve yeraltı alanlarının algılarının bağımsız olarak nasıl uygulanacağı ve üretileceği konusunda araştırmalar gerektirecektir” dedi.

Exyn Technologies CEO'su ve Kurucu Ortağı Nader Elm ise şunları aktardı: “Sandvik ile bu yeni ortaklıktan, sektörde yenilikçi olarak tanındıklarından ve yeraltı madenciliğinde devrim yarattıklarından dolayı heyecan duyuyoruz. Müşteriler ilk kez madenciliği daha güvenli hale getirerek ve verimliliği artırarak tehlikeli GPS reddedilen ortamlarda bile yeraltı operasyonlarının tamamını haritalayabilecekler. Bu ortaklık sayesinde müşteriler için verimli karar almayı güçlendirmeyi ve tamamen özerk madencilik operasyonları vizyonuna doğru ilerlemeyi umuyoruz. ”

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar