Liebherr, yüz bininci mikserini teslim etti

Liebherr, yüz bininci mikserini teslim etti

Liebherr, 2020 baharında yüz bininci mikserini teslim etti. Yüz bininci mikser HTM 905, Heinz Transportbeton Ingolstadt GmbH & Co KG şirketi tarafından alındı. Heinz yönetimi bu özel teslimat için Bad Schussenried'deki Liebherr fabrikasına gitti.
Heinz Transportbeton Ingolstadt GmbH & Co KG, yaklaşık 45 yıldır sadık bir Liebherr müşterisi. Filolarındaki 12 mikseri ve ultra modern karıştırma kulesi Betomat tipi Liebherr tarafından üretildi. Heinz 45 yıl önce 1975 yılında bir Liebherr Betomix 50 ile başladı ve o zamandan beri Liebherr kullanıyor. Hazır betona ek olarak Heinz, yapı malzemeleri ticareti ve hafriyat sektörlerinde de başarılı bir firma.
HTM 905, 9 m³ nominal hacme sahip. Nesil 5, selefine göre çok sayıda avantaj sunuyor: Kamyon mikseri boş ağırlığı yakl. 180 kg, mevcut taşıma kapasitesini buna göre artırıyor. Geliştirme sırasında, Liebherr kamyon karıştırıcısının temizliğine özellikle dikkat etti. Kire duyarlı kenarlar düzeltildi ve pürüzsüz yüzeyler oluşturuldu. Liebherr'in isteğe bağlı Litronic-EMC tambur kontrolörü, yükleme ve boşaltma sırasında ihtiyaca göre dizel motor devrini kontrol ediyor. Sabit hızlı tahrik, yolculuk sırasında gereksiz tambur dönüşlerini önlüyor. Bu yakıt tasarrufu sağlıyor ve aşınmayı azaltıyor. Ayrıca Litronic-EMC, dönüş yönünü aniden değiştirmek gibi operatör hatalarını önlüyor.
 

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar