Vimpo’dan yeni Sabit Tesisler Serisi

Vimpo’dan yeni Sabit Tesisler Serisi

Vimpo Yol Makineleri pompa, vana ve değirmen grubundaki 30 yılı aşkın bilgi birikimini 1997’den bu yana araç üstü ve kendi yürür makinelerdeki tecrübesi ile birleştirerek Vimpo sabit tesisler serisini hazırladı. Yeni seriyle ilgili sorularımızı Vimpo Yönetim Kurulu Üyesi Doğukan Gezinir yanıtladı.

Öncelikle yeni serinin firmanızın pazardaki konumu açısından önemini nedir?

Özellikle Ar-Ge departmanımızın aylar süren yoğun çalışmalarından sonra hem ülkemiz hem de global market için en uygun teknik özelliklere sahip ve günümüz teknolojilerini bünyesinde bulunduran modellerimizi tamamladık. 4 t/s’den 20 t/s’e kadar olan bitüm emülsiyon tesislerini 10 t/s’den 30 t/s’e kadar olan Polimer Modifiye Bitüm Tesislerini bayilerimize ve müşterilerimize sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Yeni ürün serimiz ile özellikle sathi kaplamada en önemli 3’lemeyi tamamlamanın yanı sıra diğer asfalt uygulamalarında da müşterilerimize daha geniş bir ürün yelpazesi sunabileceğiz.

Sürecin gelişimi hakkında bilgi verir misiniz?

Pompa ve vana grubundaki mevcut üretimlerimiz ve çalışmalarımız özellikle hassas dozajlama ve kontrol imkanını hali hazırda bize sunuyordu ve tabiki bu komponentleri kendi bünyemizde geliştiriyor olmamız bize ulusal ve uluslararası pazarda en yüksek kaliteyi elde etmemizi sağlıyordu. Fakat değirmenin öneminin farkındaydık bu sebeple projenin en başında VCM-4 VCM-10 VCM-15 değirmenlerimizi tamamen yeniledik. Mühendislerimiz tesislerde kullanılan akışkanları ve malzemeleri inceleyerek asit, emülgatör ve su gibi akışkanlara en dayanıklı materyalleri belirleyerek tasarımlara başladı.
3 aşamalı rotor ve stator parçaları geliştirildi, bu parçalar yüksek sıcaklıklara ve korozyona dayanıklı materyallerden seçildi ve tasarımları yüksek kapasitelerde en iyi homojenasyonu sağlaması için tamamlandı. Özel gövdesi ve kompakt tasarımı tesisat ve gövde içerisinde karışımın sağlanabilmesi için ey uygun basıncı ve akışı elde etmemizi sağlıyor. Geliştirdiğimiz değirmenlerimizin rotor ve stator desenlerine bağlı olarak polimer modifiye bitümden bitüm emülsiyona ve hatta birçok başka homojenasyona kadar tercihler yapılabilmektedir. Sonuç olarak tesisin kalbini tamamen baştan tasarlayarak uluslararası pazarda ülkemize yakışır bir model çıkarmış olduk.

Yeni seriyi rekabet açısından değerlendirir misiniz?

Özellikle değirmen grubumuzun tamamlanması ile tesisteki Vimpo VN204 Bitüm Pompası ve Vimpo VSV Serisi Vanaların maksimum kaliteyi ve hassas dozajlamayı elde etmesi adına kendi üretimimiz olması bize büyük bir avantaj sağlıyor. Böylece bayilerimize ve müşterilerimize en iyi kaliteyi en rekabetçi fiyatlar ile sunabiliyor oluyoruz. Bu konuda sanırım dünyadakien yüksek dahili üretim oranını yakalamış olduk desem yanılıyor olmam. Aynı zamanda pompa ve değirmen grubumuzun özel kompakt yapıları sayesinde tesislerimiz sınıflarının en iyilerinden.
Vimpo olarak sektördeki teknolojiyi takip etmek ve hatta çoğu zaman buna yön vermek en büyük önceliklerimizden. VAD5400 Oransal Asfalt Distribütörümüzde ve VCS5400 Oransal Kendi Yürür Mıcır Sericimizde de bulunan benzer altyapıları yeni tesislerimizde de uygulayarak tam otomatik üretim, kullanıcı dostu ara yüz, uzaktan erişim, hassas kalibrasyonlar gibi özellikleri sistemde sunuyoruz.

Kullanıcılar neden Vimpo ürünlerini tercih etmeli?

Özellikle pompa, vana ve değirmen üretimindeki 30 yılı aşkın tecrübemiz, Bitüm Emülsiyon Tesisi için gerekli olan hassas akışkan kontrolünde öne çıkmamızı sağlıyor. Yüksek dahili üretim ve AR-GE oranımızla müşterilerimize en iyi ve özel çözümü en rekabetçi fiyatlar ile sunabiliyoruz. Tamamen yenilediğimiz VCM serisi değirmenlerimiz yüksek parçalama oranına sahipken aynı zamanda gövde yapısı sayesinde yine yüksek kapasitelerde üretim yapabilmektedir. AR-GE departmanımızın geliştirmiş olduğu opsiyonel yeni soğutma sistemi ile de en zorlu şartlarda dahi üretim yapmaya devam etmektedir.

Yeni seri ile ilgili hedefleriniz nelerdir?

Yeni serimizin tanıtımını bayilerimize ve müşterilerimize mevcut pandemi durumlarını da düşünerek sanal olarak gerçekleştirdik. Sürecin ardından VEP ve VPMP serilerini birçok uluslararası fuar ve kongrelerde de görmek mümkün olacak. Hali hazırda ihracatını gerçekleştirmeye başladığımız serimizi Asya ve Afrika müşterilerimizin yanı sıra Kuzey ve Güney Amerika’yada göndermek istiyoruz. Bu süreçte ilk lansmanımızı CONEXPO LAS VEGAS’da yapmış olduk.

Yakın gelecekte planladığınız yenilikler ve yeni ürünler var mı?

Yoğun bir AR-GE programıyla 2020 yılına başladık. Yeni Vimpo Bitüm Emülsiyon Tesisleri ve Vimpo Polimer Modifiye Tesislerinin üretimlerini tamamladık ve burada kalmayıp 2020 yılı bitmeden yine çok özel bir seriyle müşterilerimizin karşısına çıkacağız.

 

Öne çıkanlar

Tamamen Yenilenen Vimpo VCM Serisi Değirmenler

3 aşamalı bağımsız değiştirilebilen ROTOR ve STATOR

4t/s ‘den 20t/s ‘e kadar Bitüm Emülsiyon Üretim Tesisleri

10 t/s ‘den 30t/s’e kadar Polimer Modifiye Bitüm Üretim Tesisleri

Sınıfının en kompakt tasarımı

Sınıfının en yüksek dahili üretim oranı

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar