TSM GLOBAL: Tüm önlemleri alarak hizmeti kesintisiz sürdürüyoruz

TSM GLOBAL: Tüm önlemleri alarak hizmeti kesintisiz sürdürüyoruz

TSM GLOBAL bu süreçte, koruyucu ekipman kullanmanın ve sosyal mesafe kurallarına uymanın yanı sıra teknolojiden de yoğun şekilde faydalanarak çalışmalarını yürütüyor. TSM GLOBAL İş Makinalarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Burak Ertuğrul, salgın nedeniyle çalışanları ve müşterilerini korumak için gerekli her tür önlemi alarak hizmetlerini kesintisiz olarak sürdürdüklerini belirtti. Ertuğrul, yılın ikinci yarısı için iyimser olduklarını da ifade etti.

Bu sürecin firmanıza ve sektöre etkileri konusunda bir değerlendirme yapar mısınız?

Mart ayının başından bu yana ülkemizde görülen ve paralelinde alınan tedbirlerle yıkıcı etkilerinin önüne geçilmeye çalışılan korona virüs salgınının tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sektörümüze de olumsuz etkilerinin olduğu görüldü. Sektörümüzdeki satışlar ve faaliyetler içinde bulunduğumuz dönemde çok ciddi oranlarda azaldı. Ancak başta devam etmekte olan bazı büyük projeler, madencilik sektörü ve stratejik önemli altyapı çalışmaları ve özellikle de mevcut korona virüs pandemisi ile mücadele de gerekecek olan mevcut inşaatı devam eden ve yeni hastane projelerinin tüm izolasyon ve korunma tedbirleri alınarak devam etmekte olduğunu görüyoruz. Beklentimiz salgınla başarılı ve büyük bir mücadele veren güçlü sağlık sistemi ve altyapısına sahip ülkemizin, halkımızın da tüm kurallara eksiksiz uyması sayesinde, birkaç ay içerisinde hem sektörümüz de hem de diğer iş kollarında işlerin yavaş da olsa hareketleneceği yönünde. Bu bağlamda daralan sektörümüzün bu zor günleri yılın ikinci yarısıyla birlikte kademeli olarak atlatacağına inancımız tam.

Ekibinizi korumak için sahada ve ofiste ne tür önlemler aldınız?

Sağlık ve Çalışma bakanlıklarımızın önerdiği ve almış olduğu tedbirler temel hareket noktamız oldu. Kesintisiz olarak müşterilerimizin yanında olabilmek, özellikle salgın ile mücadelede çalışmakta olan projelerin aksamaması için; sosyal mesafenin korunması, gerekli tüm hijyen tedbirlerinin alınması, teması önleyici fiziki altyapı düzenlemeleri ve personelimizin korunma tedbirleri ile ilgili detaylı eğitim ve bilgilendirmeleri gibi pek çok konuda düzenlemeler yapılarak hizmetlerimize kesintisiz olarak devam ediyoruz. Tüm bu tedbirleri almakla beraber, bu dönemde salgının yayılımının düşürülmesi ve minimum temas önerileri doğrultusunda çalışma sistemlerimiz de dönüşümlü çalışma, evden çalışma, kısa çalışma saatleri, dijital temelli iş pratiklerinin aktif kullanımı, hijyen ve temas önleyici fiziki altyapı düzenlemeleri, personel eğitim ve bilgilendirmeleri gibi pek çok konuda düzenlemeler yapıldı.

Müşterileriniz açısından ne tür önlemler aldınız?

Müşterilerimizle sürekli iletişim halinde olan satış ve özellikle aktivite hızı hiç düşmeyen satış sonrası ekiplerimizin bu süreçte temassız çözüm alternatifleri, hem müşterilerimizin hem çalışanlarımızın sağlığını korumaya yönelik attığımız diğer adımlarımız olarak sayılabilir. Mümkün olduğu kadar teknolojiden faydalanarak uzaktan erişim yöntemleri de dahil müşterilerimizin sorunlarına çok hızlı ve kesin çözümler sunmaktayız. Tüm bu hizmetleri elbette koruyucu ekipman kullanarak ve sosyal mesafe kurallarına uyarak yaptığımızın altını çizmek isteriz.

Yılın geri kalan bölümünde yaşanan sıkıntıların etkilerinin azaltılması için öneri ve beklentileriniz nelerdir?

Yaşanan bu sürecin yalnızca sektörümüz ve ülkemiz için olmadığını tüm dünyada ve diğer tüm sektörlerde farklı etkileri olduğunu görmekteyiz. Elbette iş makinesi sektörü olarak bizler de bu süreçten ciddi ölçüde etkilendik. Ancak inanıyoruz ki ülkemizde alınan tedbirler çok kısa zamanda sonuçlarını verecek ve sektör yılın ikinci yarısı ile birlikte toparlanma eğilimi gösterecek ve iyileşme yolunda adımlar atacaktır.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar