HİDROMEK 11 yıldır kazıcı yükleyicide Türkiye’nin pazar lideri

HİDROMEK 11 yıldır kazıcı yükleyicide Türkiye’nin pazar lideri

İMDER verilerine göre, 2019 yılında da Türkiye kazıcı yükleyici pazarında en fazla yurt içi satışı gerçekleştiren HİDROMEK, bu ürün grubunda son 11 yıldır pazar liderliğini koruyor. HİDROMEK’in kazıcı yükleyicileri; ön tekeri küçük, dört tekeri eşit ve mini kazıcı yükleyici olmak üzere 3 alt grupta toplanıyor. HMK 102B ALPHA ve 102B SUPRA ön tekeri küçük, HMK 102S ALPHA ve HMK 102S SUPRA ise dört tekeri eşit modeller olurken, mini kazıcı yükleyici ürün grubunda HMK 62 SS yer alıyor.

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) verilerine göre, 2019 yılında da Türkiye kazıcı yükleyici pazarında en fazla yurt içi satışı gerçekleştiren HİDROMEK, bu ürün grubunda son 11 yıldır pazar liderliğini koruyor. HİDROMEK’in kazıcı yükleyicileri; ön tekeri küçük, dört tekeri eşit ve mini kazıcı yükleyici olmak üzere 3 alt grupta toplanıyor. HMK 102B ALPHA ve 102B SUPRA ön tekeri küçük, HMK 102S ALPHA ve HMK 102S SUPRA ise dört tekeri eşit modeller olurken, mini kazıcı yükleyici ürün grubunda HMK 62 SS yer alıyor. HİDROMEK kazıcı yükleyiciler, hem yurt içinde hem de yurt dışında kamu kurumları ve özel sektör tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

 

Performans, verimlilik ve konfor bir arada

Kazma, yükleme, tesviye, kanal doldurma gibi geniş bir faaliyet alanı bulunan HİDROMEK kazıcı yükleyiciler, çok yönlü kullanımıyla kolaylık sağlıyor. İleri teknoloji ve yoğun AR-GE çalışmalarıyla üretilen HİDROMEK kazıcı yükleyiciler, zorlu çalışma koşulları dikkate alınarak tasarlanıyor ve sahip olduğu çelik konstrüksiyon ve ağır hizmet tipi akslarla en zorlu şartlarda dahi yüksek dayanıklılık ve performans sunuyor. Geniş ve ergonomik kabini, geniş ön ve arka görüş açısı ile en zorlu koşullarda dahi konforlu bir çalışma ve kolay bir kullanım sunan HİDROMEK kazıcı yükleyicilerde kullanılan turbo şarjlı ve intercoolerlı dizel motor, düşük devirlerde dahi yüksek tork sağlayarak makineyi güçlü kılıyor. 6 ileri 3 geri tam otomatik Powershift şanzıman, vites seçimini otomatik olarak gerçekleştirerek, makineye zorlanmadan daha hızlı seyir imkânı sunuyor. HİDROMEK kazıcı yükleyicilerin 6 ileri vites ve tam otomatik olması, özellikle Türkiye’de makinelerin yol yürüyüş yüzdesinin yüksekliği dikkate alındığında, yakıt sarfiyatını düşürmede önemli rol oynuyor. Daha uzun süre motor kullanım ömrü ile sessiz ve konforlu bir kullanım sağlayan HİDROMEK kazıcı yükleyicilerde, zemin seviyesinden kolayca erişilebilen kaputu güvenli ve kolay bakım imkanı sunuyor.

Tek noktadan kontrol özelliği

Ön yükleyici levyesi üzerindeki TIPSHIFT (ileri-geri yön kontrolü), ön yükleyici ile yapılan çalışmalarda kullanıcının daha seri manevra yapabilmesini sağlıyor. Klasik yükleme işlerinde kullanıcı, TIPSHIFT sayesinde direksiyon hakimiyetini kaybetmeden, hem yükleyici hem de ileri-geri yön kontrollerini tek noktadan kumanda edebiliyor. Operatörün direksiyon ve yükleyici kumandasından temasını kesmeden makineyi kullanması, çalışma süresince operatöre iş güvenliği ve konfor sağlıyor. HİDROMEK kazıcı yükleyiciler, farklı ataşmanlar ile çok yönlü kullanım sağlıyor. Çalışma verimliliğinin daha da arttırılması amacıyla oluşturulan forklift çatallı çabuk sök tak ataşmanı daha yüksek kaldırma kapasitesi sunuyor. Opsiyon olarak sunulan kar küreme bıçağı ise, kışın en zorlu şartlarında dahi yolları açıyor. Yaylı olarak tasarlanan bıçak uçları sayesinde, bıçak kar kürerken bir engele takılırsa, bıçak ucu kapanıyor. Engel ortadan kalktığında bıçak ucu otomatik olarak açılıyor ve makine güvenli olarak yoluna devam ediyor. Operatörün konforu için her şeyin düşünüldüğü HİDROMEK kazıcı yükleyicilerde çift ekran (LCD) , klima, MP3 çalar gibi pek çok özellik yer alıyor. HİDROMEK kazıcı yükleyiciler; farklı opsiyonel seçeneklere sahip olan A4, A5 ve A8 paketleriyle joystick’ten kontrol edilebilme, makine hakkında anlık bilgi sağlayan HİDROMEK Smartlink’e erişim ve sarsıntısız yürüyüş sistemi gibi donanımları da kullanıcısına sunuyor.

HİDROMEK Smartlink

HİDROMEK tarafından geliştirilen telematik sistem HİDROMEK Smartlink, kullanıcılar için tam bir “iş asistanı” olarak görev yapıyor. Büyük kolaylık sağlayan uygulama ile kullanıcılar, bilgisayar, tablet ve cep telefonu aracılığı ile makinenin konumuna ve teknik bilgilerine kolayca ulaşabiliyor. HİDROMEK Smartlink, makinenin yakıt tüketim değerlerini, kullanım sürelerini, rutin bakım zamanını ve konumunu takip ederek kullanıcısına raporluyor ve gerekli uyarılarda bulunuyor. Ayrıca, HİDROMEK Smartlink uygulaması ile yakındaki tüm servis noktalarının iletişim bilgilerine ve yol tarifine kolayca ulaşılabiliyor. HMK 102B tipi ön tekeri küçük iş makinelerinde, çalışma performansının artırılması için HİDROMEK üretimi tork orantılı özelliğine sahip ön akslar kullanılıyor. Uzun bir süredir ağır şartlarda denenen ve tüm testleri başarıyla geçen HİDROMEK tork orantılı ön akslar sayesinde, en iyi çekiş kuvveti sağlanırken, makinenin lastik değişim periyotları uzatılıyor, yakıt tüketiminde tasarruf sağlanıyor.  

Konforlu çalışma ortamı, kolay kullanım

HMK 102B ALPHA ve HMK 102S ALPHA modellerinin yer aldığı ALPHA Serisi’nde hem yük taşıma gücünü, hem de dayanıklılığı artırmak amacıyla ağır hizmet tipi akslar kullanılıyor. Geniş arka görüş açısına ve ergonomik çalışma ortamına sahip ALPHA Serisi, zorlu ve uzun mesaide kullanıcısına konforlu bir çalışma ortamı ve kolay kullanım sunuyor. Zorlu ve uzun çalışma şartlarına göre tasarlanan SUPRA Serisi’nde HMK 102B SUPRA ile HMK 102S SUPRA yer alıyor.  SUPRA Serisi, düşük yakıt tüketimi ve yüksek performans sağlayarak iş verimliliğini artırıyor. ALPHA Serisi’nde olduğu gibi SUPRA Serisi’nde de hem yük taşıma gücünü hem de dayanıklılığı artırmak amacıyla ağır hizmet tipi akslar kullanılıyor. Mükemmel ağırlık dağılımına ve geniş denge ayaklarına sahip SUPRA Serisi, engebeli arazilerde stabil bir kazı imkanı sunuyor.

HMK 62 SS ile yüksek üretkenlik

Kompakt boyutları, kendi ekseni etrafında tek noktada 360 derece dönebilme yeteneği, yükleme kolaylığı ve farklı ataşmanlarla kullanılabilme özelliği ile çok yönlü kullanım sağlayan HMK 62 SS ayrıca çift pompa birleşimi opsiyonu ile yüksek debi gerektiren ataşmanları da kolaylıkla çalıştırarak özellikle şehir içi ve tarım uygulamalarında farkını ortaya koyuyor. Sıra dışı ön yükleyici performansına sahip olan HMK 62 SS, güçlü kol ve kova koparma kuvveti sayesinde, makinenin zorlanmadan yüke girmesini sağlıyor. Güçlü bom konstrüksiyonu ağır şartlara göre tasarlanan HMK 62 SS, yüksek manevra kabiliyeti ve sabit dört tekerden çekiş özelliği ile operatöre mükemmel çekiş gücü sağlayarak dar alanlarda bile yüksek üretkenlikle çalışma imkanı sunuyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar