Uzun ömürlü ve düşük yakıt sarfiyatlı Kubota motor çözümleri

Uzun ömürlü ve düşük yakıt sarfiyatlı Kubota motor çözümleri

Kubota Motor Türkiye distribütörü olan Altınboğa,  Türkiye’de jeneratör, endüstriyel ekipman ve iş makinaları sektörlerinin orijinal ekipman üreticilerine Kubota marka dizel motorları birçok açıdan en uygun çözüm olarak sunmaya devam ediyor.

 

Faaliyetlerine 1957 yılında başlayan Altınboğa, 1970 yılında Haliç’in kıyısında 3.500 metre karelik kapalı alana sahip fabrikasında otomotiv sanayiinde çeşitli markalar için orijinal yedek parça üretimine başladı. 2 farklı kategoride araç ve 4 farklı güçte dizel motor geliştirdi. Türkiye’nin % 100 yerli ilk ticari aracını da 1990’larda üreten Altınboğa, prototip aşamasından itibaren yaptığı araçları kendi yapımı dizel motoru ile donattı. Kubota Motor Türkiye distribütörü olan Altınboğa,  Türkiye’de jeneratör, endüstriyel ekipman ve iş makinaları sektörlerinin Orijinal Ekipman üreticilerine Kubota marka dizel motorları birçok açıdan en uygun çözüm olarak sunmaya devam ediyor. Altınboğa, uzun yıllarda otomotiv sektöründe edindiği bilgi birikimi ile, yenilikçi çalışmaları ve modern dizaynları ile birleştirip 6-49 kVA güç aralığında Albo Marine Dizel Jeneratör üretimi yapıyor. Albo Marine jeneratörlerinde uzun ömürlü, düşük yakıt sarfiyatlı ve çevreci egzoz emisyon değerlerine sahip Kubota motorları kullanılıyor. Ayrıca Altınboğa, Gaz Aletleri sanayisinde de önemli gelişmelere imza atan bir firma. Lpg regulatörü ve gaz ekipmanları üretimindeki tekeli kıran ve diğer firmalara önderlik eden ALTINBOĞA Gaz Aletleri, bu sektörde 50 adedin üzerinde patent, faydalı model ve tasarıma sahip dünyada ki ilk 5 firmadan biri. Geçme tip regülatör ve tek devreli click-on tip valf’in yaratıcısı olan firma, sektörde TSE, NCH, ISO ve CE kalite sertifikaların tümüne sahip olan ilk kuruluş olma özelliğine de sahip.

Satış sonrası destek

Firmanın çalışmalarındaki temel çıkış noktası müşteri ihtiyaçlarının doğru tespit edilmesi. Satış mühendisleri, müşterileri ile ilgili teknik datalar üzerinden gerekli motor ihtiyacını tespit ediyor. Üretim için yapılacak satışlarda Kubota olarak izlenen yol; öncelikle prototip çalışmasının ardından uygulanan aplikasyon testleri. Prototip çalışması biten motorlara teknik ekibin uyguladığı aplikasyon testlerinin ardından uygunluğu değerlendiriliyor ve tedarik süreci başlıyor. Her bir motora ait tüm datalar kayıt ediliyor ve satış sonrasında da firma ekibi rahatlıkla takibini yapabiliyor. Satış sonrası hizmetler kapsamında gerek yedek parça ve gerek servis sunumu olarak tüm olanaklar sağlanıyor. Türkiye’nin 7 bölgesinde servis ağı bulunuyor. Firmanın İstanbul, Zeytinburnu’nda bulunan tesisinde motor satışı, yedek parça satışı ve servis hizmetleri yapılıyor. Ürün portföyünde 9,9 kW - 85 kW güç aralığında endüstriyel tip dizel motorlar ve yedek parçaları bulunuyor. Organizasyon yapısı içinde Satış Mühendisleri, teknik ekip ile koordineli bir şekilde çalışıyor.

 Kubota motorları

Japonya’nın Osaka şehrinde 1890 yılında kurulan, bugün çeşitli alanlarda da üretimi olan dünya devi Japon Kubota Corporation firması, içten yanmalı sıvı soğutmalı çok silindirli motorlarının Türkiye’de tek yetkili distribütörlüğünü 1996 yılında Altınboğa’ya verdi. 23 yıldır süren işbirliği ile şu an Kubota motorları Türkiye’de önemli bir pazar payına sahip. Jeneratör, ekskavatör, light tower, forklift gibi pek çok iş makinesinde kullanılıyor. Kubota Motor Türkiye distribütörü olan Altınboğa,  Türkiye’de jeneratör, endüstriyel ekipman ve iş makinaları sektörlerinin Orijinal Ekipman üreticilerine Kubota marka dizel motorları birçok açıdan en uygun çözüm olarak sunmaya devam ediyor. Kubota dizel motorları uzun ömürlü, düşük yakıt sarfiyatlı ve çevreci egzoz emisyon değerlerine sahip olması sebebiyle şu an jeneratör, ekskavatör, light tower, forklift gibi pek çok endüstriyel sektörde önemli bir yere sahip.

 

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar