Vimpo VCF400 Çatlak Dolgu Makinesi yeni haliyle daha güçlü ve verimli

Vimpo VCF400 Çatlak Dolgu Makinesi yeni haliyle daha güçlü ve verimli

Vimpo Yönetim Kurulu Üyesi Doğukan Gezinir
Vimpo Yönetim Kurulu Üyesi Doğukan Gezinir

Vimpo’nun 2011 yılında pazara sunduğu VCF400 Çatlak Dolgu Makinesi, yapılan Ar-Ge çalışmalarıyla adeta yeniden tasarlandı. Dizel jeneratör yerine kullanılan dizel motor ve hidrolik sistem ile makine uzun çalışma saatlerine ve zorlu koşullara çok daha dayanıklı hale geldi. Yenilenen makinenin ilk teslimatı İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş’ye yapıldı. Tüm bunları ve daha fazlasını Vimpo Yönetim Kurulu Üyesi Doğukan Gezinir ile konuştuk.

Vimpo’nun 2011 yılında pazara sunduğu VCF400 Çatlak Dolgu Makinesi, yapılan Ar-Ge çalışmalarıyla adeta yeniden tasarlandı. Dizel jeneratör yerine kullanılan dizel motor ve hidrolik sistem ile makine uzun çalışma saatlerine ve zorlu koşullara çok daha dayanıklı hale geldi. Özel olarak geliştirilen valf grubu ile karıştırıcı ve pompa sisteminin hassas bir şekilde kontrolü sağlandı. Vimpo yöneticilerinden Doğukan Gezinir VCF400’de yapılan yeniliklere ve firmanın 2020 yılı hedeflerine ilişkin sorularımızı yanıtladı.

Öncelikle 2019 yılı firmanız açısından nasıl geçti?

2019 yılı bir önceki yıllar gibi özellikle Ar-Ge projeleri konusunda çok verimliydi. Vimpo olarak tamamıyla yeni bir ürün grubumuz olan Bitüm İşleme Tesislerini global markete ve bayilerimize sunmamızın yanı sıra, birçok mevcut ürünümüzde günümüz teknolojilerini takip eden ve hatta bir sonraki aşamalara taşıyan geliştirmelerimizi de yaptık. Yine 2019 yılı içerisinde global tedarikçiler ile yeni anlaşmalar yaparak ürünlerimizin gelişmesine yardımcı olurken, müşterilerimizin ve bayi ağımızın da en iyi kaliteye ulaşmasını sağlayacak adımlar attık. 2019 yılında Nepal, Fas, Kuveyt ve Rusya gibi yeni bayiliklerimizin antlaşmalarını tamamladık ve bu bölgelere ilk siparişlerimizin teslimatlarını gerçekleştirdik. Geçtiğimiz yılı aynı zamanda üretim alanımızı 4 katına çıkardığımız yeni tesis ve ofis binamızın hazırlıklarının tamamlanmasıyla kapattık. 2020 yılında yeni tesisimizde yurt içi ve yurt dışı müşterilerimize hizmet vermeye başladık.

Pazara sunduğunuz ürünler arasında yer alan çatlak dolgu makinesinin teknik özellikleri hakkında bilgi alabilir miyiz?

Bizim adlandırdığımız şekilde VCF400 Çatlak Dolgu Makinesi 400 litre tank hacmine sahip, çekilir tip olarak tasarlanmış dizel motor tahrikli bir yol bakım onarım makinesi.

 

VCF400 ile asfalt zeminlerdeki derz ve çatlakların özel bir mastic asfalt ile doldurulması işlemi yapılır. Dizel motor tahriki ve hidrolik ekipmanları sayesinde dışarıdan herhangi bir ek güç kaynağı gerekmeksizin aracın bütün kontrolleri yapılabilmektedir. Özel olarak tasarlanmış kızgın yağ ısıtma sistemi, elektronik olarak güvenle kontrol edilebilmenin yanı sıra bütün tesisatın ve pompa gibi hassas parçalarında ısıtılması sağlanır. Karıştırma, sirkülasyon, ısıtma ve dolgu işlemlerinin tamamen elektronik olarak kontrol edilmesi kullanıcı dostu bir ürün olmasını sağlıyor. Ve tabi ki ürünümüzün en özel noktalarından biri dolgu tabancasının ve tesisatının elektrik ısıtmalı olması böylece sürekli olarak en iyi kalitede dolgunun yapılması. Aynı zamanda dolgu tabancasına konumlandırılmış elektronik tetik vasıtasıyla kusursuz ve verimli bir dolgu elde edilmektedir.

Makinenin kullanım alanları hakkında bilgi alabilir miyiz?

VCF400 Çatlak Dolgu Makinesi, zemini asfalt olan; otoyollarda, köprülerde, viyadüklerde, şehir içi yollarda, havalimanlarında kullanılabilmektedir.

Bu ürün ne zaman pazara sunuldu? Beklediğiniz ilgiye ve satış rakamlarına ulaştı mı?

VCF400 modelimizi Türkiye’de ilk defa 2011 yılında sunmamızın ardından 2019 yılı sonunda en büyük AR-GE yenilenmesiyle tamamen yeniden tasarlandı diyebiliriz. Ulusal ve global piyasadan aldığımız geri dönüşler çok güzel. Şu an bayi ağımız üzerinden tanıtımlarımızı gerçekleştirdik ve 2020 yılı için siparişlerimizi almaya başladık. Eminiz ki hedeflediğimiz rakamlarımızı geçecektir.

Yakın zamanda bu ürün ile ilgili yaptığınız revize çalışması hakkında bilgi verir misiniz? Neden buna ihtiyaç duyuldu, makineye ne tür özellikler eklendi ve sonuçta neler elde edildi?

VCF400 Çatlak Dolgu Makinesi baştan tasarlandı diyebiliriz. Dizel jeneratör yerine kullandığımız dizel motor ve hidrolik sistem uzun çalışma saatlerine ve zorlu koşullara çok daha dayanıklı olmasını sağladı. Aynı zamanda özel olarak geliştirdiğimiz valf grubumuz ile karıştırıcı ve pompa sistemimizi hassas bir şekilde kontrol edilebilmesini mümkün kıldık. En büyük değişikliklerden birisi ise dolgu tabancası ve tesisatı kısmında gerçekleştirildi. Elektronik tetik eklenerek hem rahat kullanım hem de dolgu miktarının doğru bir şekilde uygulanabilmesi sağlandı. Aynı zamanda yeni hareketli tabanca ucu ile çok daha temiz ve estetik bir uygulama yapılmakta. Bu geliştirmeler ile VCF400 Çatlak Dolgu Makinesi, daha güvenli, daha dayanıklı, daha verimli ve daha kullanıcı dostu bir hal aldı diyebiliriz.

Bu ürünü Türkiye pazarı dışında yurt dışında da sunuyor muzunuz? Sunuyorsanız hangi ülkelerde bu makineniz kullanılıyor?

Kesinlikle Türkiye ile birlikte global marketteki partnerlerimize ve müşterilerimize de tamamen yenilenmiş VCF400’ü tanıtma çalışmalarına başladık. Daha önceki versiyonları hali hazırda 3 ülkede çalışırken, yenilenmiş tasarım ile 2020 yılı içerisinde öncelikle 10 ülkeye ihracatını gerçekleştirmek istiyoruz.

2020 yılına ilişkin beklenti ve hedefleriniz nelerdir? 

Öncelikle 2020 yılının hem ülkemiz hem de Vimpo için verimli, başarılarla dolu ve sağlık içinde bir yıl olmasını temenni ediyoruz. Bu yıl içerisinde proje aşamasında olduğumuz 2 yeni ürünün daha tanıtımını planlıyoruz. Bu 2 yeni ürün yine Türkiye’de bir ilk olacak. Böylece her geçen gün çok daha güçlenen ürün grubumuz ile yurt dışı pazar payımızı arttırarak bayi sayımızı 15 ülkeye çıkartmayı hedefliyoruz.

Eklemek istedikleriniz...

Daha önce hem VCF400 versiyonlarının hem de diğer ürünlerimizin geçtiğimiz yıllarda ülkemizdeki ve dünyadaki birçok köprü, viyadük, otoyol, havalimanı gibi önemli projelerde yer almasının gururunu yaşadık bununla birlikte tamamen yenilenmiş VCF400 Çatlak Dolgu Makinemiz de 2020 yılı ilk üretimi son yılların en gözde projesi olan İstanbul havalimanına teslim edildi. Böylece Vimpo Ürünlerinin kullanıldığı mega projelere bir yenisi daha eklendi diyebiliriz.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar