Volvo CE, 2019’u artan satış oranı ile kapattı

Volvo CE, 2019’u artan satış oranı ile kapattı

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) 2019 yılında güçlü bir performans sergileyerek, dünyanın en büyük inşaat piyasası olan Çin'de yıllık finansal sonuçlar ve büyüyen pazar payı rekoru kırdı. Dördüncü çeyrekteki hafif düşüşe rağmen, şirketin tüm yıl satışları % 5 arttı. 2019'un dördüncü çeyreğinde net satışlar % 3 düştü. Tüm yıl için net satışlar % 5 arttı.
Avrupa'daki talep dördüncü çeyrekte iyileşti ve Kasım sonunda% 6 arttı ve Almanya, İtalya, Fransa ve Rusya'da büyümenin devam etmesine yardımcı oldu. Kuzey Amerika da 2018'de aynı dönemde % 6 arttı, daha büyük ekipman talebinin artmasına yardımcı olurken, Güney Amerika çoğunlukla Brezilya'daki büyümeden kaynaklanan % 17'lik bir kazanç gördü. Çin hariç Asya pazarları geçen yıla göre % 11 azaldı. Çin pazarının kendisi büyümeye devam etti ve hem ekskavatörler hem de tekerlekli yükleyiciler için talep arttı. 2019'un dördüncü çeyreğinde Volvo CE, Çin ve Rusya'daki SDLG markalı makinelere olan talebin etkisiyle net sipariş alımının % 6 arttığını gördü. Avrupa'da sipariş alımı, Rusya'daki güçlü artışa rağmen % 5 azaldı. Yeniden stoklama yapan bayiler sayesinde, Kuzey Amerika sipariş alımının % 40 oranında arttığını gördü.

Volvo CE Başkanı Melker Jernberg, “2019, çeşitli düzeylerde iyi bir performans yılıydı. Kuzey Amerika ve Avrupa'da daha büyük ekipman kategorisinde pazar payı kazandık, satış, işletme geliri ve nakit akışında iyi gelişmeler gördük. Asya'nın zorlukları vardı, ancak Çin'de büyük ekskavatörlerde ve tekerlekli yükleyicilerde pazar payı büyümesini teşvik ettiğini görüyoruz” dedi.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar