ZF Satış Sonrası Organizasyonlarını Birleştiriyor

ZF Satış Sonrası Organizasyonlarını Birleştiriyor

ZF Services ve TRW Aftermarket şirketleri 1 Ocak 2017 itibarıyla tek bir yapıda birleşiyor. Ortaya çıkacak yeni yapı, dünya çapında 8.000 çalışana ve yıllık üç milyar Euro’luk bir satış hacmine sahip olacak. TRW Aftermarket ile entegrasyonda önemli köşetaşı olacak.

 

Frankfurt a. M./Friedrichshafen. ZF Friedrichshafen AG, ZF Services ve TRW Aftermarket satış sonrası örgütlerini bir araya getirerek TRW Automotive entegrasyonunda önemli bir adım atıyor. 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren geçerli olacak yeni organizasyonla otomotiv parça tedariki segmentinde dünyanın en büyük ikinci hizmet yapısı ortaya çıkıyor. Eylül ayında gerçekleşecek ve dünyanın en önemli yan sanayi fuarı olarak kabul edilen Automechanika Frankfurt’ta, yeni yapı ve ilgili hizmetlerle ilgili detaylı bilgiler elde verilecek. ZF CEO’su Dr. Stefan Sommer, Almanya Frankfurt’ta yaptığı açıklamada “Orijinal Ekipman işimizde daha önceden tamamıyla entegre ettiğimiz Satış ve Satın Alma alanlarınn ardından, satış sonrası iş ortaklarımız şimdi de bu başarılı entegrasyonun faydalarını görecek” dedi. Sommer, “ZF satış sonrası aktiviteleri ve servislerde kullanılan orijinal ekipman ve teşhis sistemleriyle ürünlerinin ürün ömrü boyunca güçlü ve güvenilir bir biçimde çalışacağını garantiliyor. Bu segmentte tek bir sesle konuşmak, ürün ve hizmetlerimizin dünya çapında tüm pazarlarda hizmete hazır olması çok önemli.” diyerek sözlerini devam ettirdi.

15 Mayıs 2015 tarihinde TRW Automotive firmasını satın alan ZF, firmayı kendi yapısı içine Aktif – Pasif Emniyet Emniyet Teknolojileri Departmanı olarak entegre etti. Satış sonrası aktiviteleri bu departman üzerinden yürütülüyor. 1 Ocak 2017 itibarıyla satış sonrası işleri tek bir elde toplanırken, TRW ismi ürün markası olarak kullanılarak halihazırdaki ürün gamına yani Sachs, Lemförder, Boge ve Openmatics markalarına eklenecek. Toplamda 8.000 çalışan ve üç milyar avroluk satışa ulaşan bu yeni organizasyonla otomotiv tedarik sektöründe dünya çapında en büyük ikinci satış sonrası organizasyonu oluşuyor. Bu yeni yapıyı mevcut ZF Services iş birimi yöneticisi olan Helmut Ernst yönetecek. Kendisi aynı zamanda “Tek ZF Satış Sonrası” entegrasyon sürecini de TRW Aftermarket firması yöneticisi Neil Fryer ile birlikte yürütüyor. Yeni organizasyon yapısı ve yönetsel ekip bu sürecin önemli bir parçası olarak önceden tanımlanmıştı.

 

 

 

sa bilgi:

Çalışanlar

 

ZF Services

4,200

TRW Aftermarket

3,800

 

 

Satışlar (2015)

 

ZF Services

1.847.000.000 Euro

TRW Aftermarket

1.000.000.000 Euro

 

 

Lokasyonlar

 

ZF Services

77 lokasyon (75 lojistik merkezi)

650 servis noktası

TRW Aftermarket

41 lokasyon (15 lojistik merkezi)

22 teknik merkez

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar