Doosan'dan, Şantiyeler İçin Kapsamlı Çözüm: Concept-X

Doosan'dan, Şantiyeler İçin Kapsamlı Çözüm: Concept-X

Doosan Infracore, şantiye topografisini 3D dron taraması ile araştırmak, topografik verilere dayanarak operasyonel planlar oluşturmak ve insan müdahalesi olmayan ekskavatörler ve tekerlekli yükleyiciler gibi inşaat ekipmanlarını çalıştırmak için kullanılabilecek kapsamlı bir kontrol çözümü olan “Concept-X” i açıkladı.

Doosan Infracore, şantiye topografisini 3D dron taraması ile araştırmak, topografik verilere dayanarak operasyonel planlar oluşturmak ve insan müdahalesi olmayan ekskavatörler ve tekerlekli yükleyiciler gibi inşaat ekipmanlarını çalıştırmak için kullanılabilecek kapsamlı bir kontrol çözümü olan “Concept-X” i açıkladı. Concept-X, görüntü tanıma, bilişsel / kontrol teknolojileri, otonom sürüş teknolojileri, 5G uzaktan kumanda, 3D drone çözümleri ve doğru iş yükü tahmini ve tahsisi gibi geniş kapsamlı Endüstri 4.0 teknolojilerini içeriyor. Kısacası, Concept-X, sadece ekipmanla yapılan tüm tehlikeli inşaat işlerini yaparak insan personelini daha karmaşık analiz ve yönetim görevlerine konsantre olmaktan kurtararak geleceğin inşaat sahasını gerçekleştiriyor.

Tüm şantiyeyi kapsıyor

Her ne kadar bazı bireysel insansız teknolojiler inşaat makineleri alanında tanıtılmış olsa da, Doosan Infracore'un insansız otomasyon teknolojilerini inşaat sahasındaki tüm işlemlere tanıtması -ekskavatörler ve tekerlekli yükleyiciler gibi inşaat ekipmanlarının operasyonlarına kadar – dünyada bir ilk. Tanıtılan yeni teknolojiler arasında, drone taramalı verilerle üç boyutlu şantiye haritaları oluşturmak için tasarlanmış bir teknoloji; herhangi bir şantiye durumuna göre optimize edilmiş insansız operasyonlar yapabilmek için ekskavatörler ve tekerlekli yükleyiciler gibi inşaat ekipmanlarının kullanılmasını sağlayan bir teknoloji; ve X-Center’ın kapsamlı kontrol çözümü ile işin gerçek zamanlı izlenmesini mümkün kılan bir teknoloji bulunuyor. Doosan Infracore, çözümün inşaat ekipmanları operasyonları için gereken zaman ve maliyetleri azaltarak, inşaat şantiyesi güvenliği konusunda devrim niteliğinde bir gelişme getirerek verimliliği ve ekonomik fizibiliteyi artıracağını iddia ediyor. Doosan Infracore, Concept-X'i 2025 yılına kadar ticarileştirmeyi planlıyor. Ticarileşmeyi beklerken, Doosan Infracore yukarıda belirtilen teknolojilerin her birini - drone araştırması, son teknoloji veri analizi ve insansız inşaat ekipmanı operasyonları ve kontrolü dahil olmak üzere - tamamen doğrulandıktan hemen sonra tanıtacak.

En yeni teknolojiler

Doosan Infracore Başkanı ve CEO'su Dongyoun Sohn “Konsept-X sadece insansız bir teknoloji değil: Dahası, şantiyelerde ortaya çıkabilecek değişikliklerin tümüne ve herhangi birine anında cevap verebilecek en yeni teknolojilerle bütünleşiyor. Sadece ekonomi ve güvenlik alanında dikkate değer gelişmeler sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda ileri teknoloji endüstrilerinde daha fazla iş yaratan insan merkezli bir teknoloji olacak” dedi. Bağımsız teknoloji gelişimine ek olarak, Doosan Infracore, diğer şirketler ve okullarla işbirliği ve yeni başlayanlara yatırım yapma gibi çeşitli açık inovasyon biçimlerini takip etti. Şirket, inşaat ekipmanları operasyonları, 3D drone taraması ve operasyonel veri analizi ile ilgili yeni teknolojiler geliştirmek için Seul Ulusal Üniversitesi, Yonsei Üniversitesi ve Hanyang Üniversitesi ile endüstri-akademik işbirliğine girdi. 2018 yılında, Doosan Infracore, LG U + ile ortaklaşa, dünyada ilk kez 5G tabanlı uzaktan kumanda teknolojisini tanıtmıştı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar