ENKA’dan iki yeni marka: Shantui ve Chimach

ENKA’dan iki yeni marka: Shantui ve Chimach

Enka Pazarlama, Türkiye pazarına iki yeni marka kazandırdı. Bunlardan birisi dünyanın en büyük dozer imalat kapasitesine sahip olan Shantui. Bir diğeri ise dünya iş makinası imalatçıları sıralamasında ilk 10 firma içinde yer alan ve aynı zamanda Çin’ in en büyük imalatçısı olan XCMG Grup markası CHIMACH. Shantui, 1980’ den bu yana iş makinaları imalatında faaliyet gösteriyor. Bir devlet firması olan Shantui, özellikle dozer iş makinasında, 10.000 adet ile dünyanın en büyük imalat kapasitesine sahip. Ekipman imalatı haricinde önemli bir komponent üreticisi de olan Shantui, birçok dünya markasının da onaylı tedarikçisi konumunda.

Dünyanın en büyük dozer imalat kapasitesi

Konu ile ilgili Enka Pazarlama yetkililerinden yapılan açıklamada Shantui marka dozerlerin Türkiye’deki pazarlama ve satış faaliyetlerinin ENKA Pazarlama tarafından yürütüleceği ve aynı şekilde, satış sonrası hizmetlerinde de tek yetkilinin ENKA Pazarlama olduğu belirtildi. Açıklamada markanın uluslararası pazardaki konumuna ilişkin şu ifadeler kullanıldı: “Dünyanın en büyük dozer imalat kapasitesine sahip Shantui, üretim kapasitesi ve ürün çeşitliliği ile rakiplerini tüm pazarlarda zorlamaktadır. 2017 ve 2018 yıllarında dünya genelindeki pazar payları %17-18 aralığındadır. Diğer iş makinası gruplarında da dünya pazarında bilinen  ve tercih edilen bir markadır. Şimdilik, Shantui dozerleri pazarımıza sunacağız. 80 HP – 900 HP güc aralığında toplam 120 farklı modeli ile, Shantui’ nin pazardaki her türlü dozer ekipman ihtiyacına cevap verebileceğine inanıyoruz.”

Ağır hizmet tipi donanımlı

Enka Pazarlama’nın 150 – 350 HP güc aralığına hitab edecek 3 farklı modeli stoklarında hazır bulundurarak ihtiyaç sahiplerine sunmayı hedeflediği de belirtilerek şu bilgiler aktarılıyor: “Ürünlerin tamamının ağır hizmet tipi donanımlı olması, imalatlarında dünya markası komponentlerin kullanılmış olması birincil tercihlerimiz ve kriterlerimizdir. İmalatçının deneyiminin ve markanın güçlü altyapısının ENKA hizmet kalitesi ve güvencesi ile sunumu da piyasalara güven verecektir.”

CHIMACH zemin sondaj makinaları

Chimach ile ilgili yapılan açıklamada ise şu bilgeler aktarıldı:Dünya iş makinası imalatçıları sıralamasında 6. sırada yer alan ve aynı zamanda Çin’ in en büyük imalatçısı olan XCMG Grup markası CHIMACH ile zemin sondaj makinaları, platformlar, teleskopik forkliftler ve mikro yükleyiciler üzerine iş birlikteliğine başladık.  ENKA ‘nın yıllar içindeki değişmez stratejisine uygun olarak, dünyanın lider markalarını ENKA ‘nın hizmet kalite ve güvencesi ile pazarın beklentisi ve dinamikleri doğrultusunda ihtiyaç sahiplerine sunmayı hedefliyoruz.

Hâlâ Öğreniyorum – ENKA4.0
Enka Pazarlama bir taraftan da eğitim çalışmalarını da sürdürüyor. Bu çalışmalara ilişkin yapılan değerlendirmede firma yetkilileri şu bilgileri paylaşıyorlar: “Kaliteli ve lider markaları pazara sunarken, satış ve hizmet gücünüzün de kendini geliştirir, markalarını ifade edebilir, ayrıca güven verir seviyede olması şart. Bu anlamda yıllık programlar dahilinde süregelmekte olan teknik ve kişisel gelişim programlarımıza bu sene ENKA farkı kattık. Şirket içindeki tüm çalışanlarımıza açık olacak şekilde tüm ürün gruplarımızı kapsayan, müşteri ilişkileri yönetiminde tecrübe ve deneyim aktarımını hedef alan; Hâlâ Öğreniyorum – ENKA4.0 proje adı ile bir programa devam ediyoruz. Günümüzde, iletişimde hız ve zaman yönetimi önemli. Hızı ve zamanı kullanırken yetkin ifadeler ile çok fakat anlamlı bilgiler aktarmanız gerekiyor. Dolayısı ile hem hızlı hem bilgili hem de iletişime açık olacaksınız. Kolay değil ! Bizim program bu üçleme ile tam kadro ve tam donanımlı işgücü hedefliyor.”

 

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar