HİDROMEK’ten eğitime destek için bir imza daha

HİDROMEK’ten eğitime destek için bir imza daha

Eğitime büyük önem veren HİDROMEK, üniversiteler ile iş birliği programlarına devam ediyor. HİDROMEK, daha önce Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi ile imzalanan protokoller ile “İş Makineleri Opsiyon Programı” kapsamında iş makineleri tasarımı ve üretimine yönelik mühendislik öğrencilerine özel staj ve eğitim programları sağlıyor. Bunun yanı sıra mesleki eğitim kapsamında meslek liseleri ve meslek yüksekokulları ile de iş birlikleri gerçekleştiren HİDROMEK, geçtiğimiz günlerde bir protokole daha imza attı.
7 Mayıs 2019 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü Rektörlük binasında gerçekleşen imza töreninde iş birliği protokolünü; Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Haluk ÖZEN ve HİDROMEK Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa BOZKURT imzaladı. Törene Hacettepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özcan Y. GÜLSOY, Genel Sekreter Prof. Dr. Ahmet PINAR, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Candan GÖKÇEOĞLU, Hacettepe ASO 1. OSB Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan KARAYİĞİT, Hacettepe ASO 1. OSB Meslek Yüksekokulu akademisyenleri, HİDROMEK Stratejik Yönetim Direktörü Merih ÖZGEN, Mühendislik ve Üretim Müdürleri Muharrem YAZICI, Ferhan FIÇICI, Yaşar DOĞRUER, İlhan VAROL, Mehmet ZEYBEK, Tasarım Stüdyo Müdürü Hakan TELIŞIK, İnsan Kaynakları Müdürü Eliz Sahillioğlu, AR-GE Teknik Destek Yöneticisi Aykut DİLDEN, İşe Alım, Eğitim ve Organizasyon Geliştirme Yöneticisi Mihrican BEKTAŞ, Mesleki Eğitim Yöneticisi Hayri AKGUŞ katılım sağladı. İmzalanan iş birliği protokolü ile ortak yürütülecek staj– proje uygulamaları ve ek eğitimlerle sektörde ihtiyaç duyulan yetkinliğe ve yeterliliğe sahip nitelikli insan kaynağı oluşturulmasına katkı sağlanması amaçlanıyor.
İş birliği doğrultusunda, Makine, Elektrik ve Endüstri Ürünleri Tasarımı programlarını kapsayan 2019 yılı öğrenci seçimleri de tamamlandı. Mesleki yeterlilik ve beceri testlerinin uygulanması ve mülakatlar ardından seçilen öğrenciler HİDROMEK’ in düzenleyeceği teorik ve uygulamaya yönelik eğitimlere katılımın yanı sıra uzun süreli, özel staj programlarına devam etme fırsatına sahip olacak. Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere HİDROMEK’te istihdam önceliği sağlanacak.

 

 

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar