Marmaray CR3 Projesi’nde Xylem çözümleri

Marmaray CR3 Projesi’nde Xylem çözümleri

Altyapı ve ulaşım sektörüne yeni bir soluk getirerek Londra ile Pekin arasında kesintisiz demiryolu ulaşımını sağlayacak olan Demir İpek Yolu`nun İstanbul etabını oluşturan Marmaray CR3 Projesi, trafiğin en yoğun seyrettiği bu hat ile Mega Kent İstanbul`da toplamda 233 km raylı sistem uzunluğuna sahip olurken, günde 1 milyon 700 bin yolcu taşıma kapasitesine ulaşması ile de dünyanın gözünü Türkiye`ye çeviren ender projelerden biri olma özelliği taşıyor.
Bu proje; Norm Teknik A.Ş., İlpa Su Teknolojileri A.Ş, ve Anadolu Flygt A.Ş.’nin Türkiye’deki XYLEM Inc. iş birlikteliğinin en güzel örneklerinden biri olmasının yanı sıra, dünyanın en büyük pompa ve su teknolojileri şirketi XYLEM ürünlerinin tercih edildiği ve birçok ödüle ev sahipliği yapmış ender projelerden biri. Proje kapsamında XYLEM Inc. Türkiye temsilcileri Norm Teknik A.Ş.; AC Fire Pump markalı yangın pompa sistemleri ile, İlpa Su Teknolojileri A.Ş.; Lowara sirkülasyon pompaları, tahliye sistemleri, kullanım suyu hidrofor sistemleriyle, Anadolu Flygt A.Ş.; Flygt markalı dalgıç atık su pompaları, drenaj pompaları, otomasyon sistemleri ve kontrol panoları ile yer aldı.

Kullanıcı eğitimleri de verildi

Dünyanın en önemli demiryolu yatırımlarından biri olan Marmaray CR3 Projesi ile Xylem Inc. AC Fire Pump firması tarafından “Yılın Projesi” ödülüne layık görülen Norm Teknik A.Ş. projenin 28 istasyonu için yangın pompa grubunda temsilcisi olduğu Xylem AC Fire Pump markalı UL listeli FM onaylı yatay bölünebilir gövdeli 1 adet elektrikli, 1 adet dizel ve jokey pompadan oluşan 28 set yangın pompası temin etti, süpervizyon, devreye alma ve kullanıcı eğitimlerini başarıyla tamamladı. Proje bünyesinde İlpa Su Teknolojileri A.Ş. tarafından Lowara markalı; 15 adet kompakt tip atık su tahliye sistemi,14 adet in-line kuru rotorlu, 6 adet sabit hızlı sıcak su ve 53 adet entegre frekans kontrollü olmak üzere toplam 73 adet sirkülasyon pompasının yanı sıra 58 adet dikey çok kademeli pompa ile hazırlanmış 29 adet kullanım suyu hidroforu kullanıldı.
Projede Anadolu Flygt A.Ş. tarafından Flygt markalı, toplamda 1,1 kW ile 37 kW arasında değişen güçlerde 287 adet dalgıç atık su pompası ve drenaj pompası kullanıldı. Pompalarda tıkanmaz, vortex ve parçalayıcı bıçaklı çarklar kullanıldı.

Önemli bir ulaşım alternatifi

İstanbul`un trafik sorununu büyük ölçüde rahatlatan proje, diğer raylı sistemlerle entegrasyonu sayesinde; saatte tek yönde 75.000 yolcu taşıma kapasitesine ulaşarak modern ve güvenli bir banliyö sistemine dönüşürken dünya ekonomisi ve enerji kaynaklarının kilit noktası olan Orta Doğu, Orta Asya ve Uzak Doğu'ya önemli bir ulaşım alternatifi de sunuyor. Firmadan yapılan açıklamada “Xylem Inc. temsilcileri olarak bu özel proje içerisinde yer almaktan ve ülkemize yüksek teknolojiye sahip ürünlerimiz ile katkı sağlamaktan dolayı da oldukça gururluyuz” denildi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar