40’ıncı Yaşında Hidromek  3 Ürün Grubunda Yurt İçi Pazar Lideri

40’ıncı Yaşında Hidromek 3 Ürün Grubunda Yurt İçi Pazar Lideri

Küresel iş makineleri sektörüne yön veren en büyük 50 üretici arasında yer alan Hidromek, Türkiye pazarı satışlarında yine lider olmayı başardı. Kazıcı yükleyicide 10 yıldır, paletli ekskavatörde ise 7 yıldır pazar liderliğini kimseye bırakmayan Hidromek, 2017 yılında pazara sunduğu motor greyder ürün grubunda da ilk kez liderlik koltuğuna oturdu

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği’nin (İMDER) açıkladığı verilere göre, Hidromek, 2018 yılında kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör ve motor greyder ürün gruplarında en fazla yurt içi satışı gerçekleştiren marka oldu.

“Liderlik bayrağını gururla taşıyoruz”

Hidromek Genel Müdürü Ahmet Bozkurt, Türkiye iş makineleri sektörüne değer katmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Liderliği gururla taşıdıklarını dile getiren Bozkurt, “Ülkemiz iş makineleri sektöründe yıllardır liderlik bayrağını gururla taşıyoruz. Üretim teknolojilerimiz, Ar-Ge ve tasarım gücümüzle müşterilerimizin farklı ihtiyaçlarına çözümler sunmak temel önceliklerimizdendir. Yeni yatırımlar yapmaya ve yeni ürünler geliştirmeye devam ediyoruz. Ankara’da yer alan Hidromek Üretim Üssü’nde, daha önce ithal etmekte olduğumuz şanzıman, aks ve hidrolik redüktör gibi ana komponentlerin üretimini büyük ölçüde kendi bünyemizde gerçekleştirmeye başladık. Böylece bir yandan daha fazla yerlileştirme sağlarken, bir yandan da ülkemiz için daha fazla katma değer ve istihdam fırsatı kazandırıyoruz ” diye konuştu.

Yurt içi ve yurt dışında üretim

2018 yılında kuruluşunun 40’ıncı yıldönümünü kutlayan Hidromek’in yurt içinde 5 adet tesisi bulunuyor. Bunlardan dört tanesi Ankara’da bir tanesi ise İzmir’de yer alıyor. Hidromek’in Tayland’da 1 adet tesisi bulunuyor. Hidromek, yıllık 10 bin adetlik üretim yapıyor. Hidromek’in  yaklaşık 2 bin çalışanı bulunuyor. Hidromek Tasarım Stüdyo sayesinde yenilikçi tasarıma sahip iş makineleri ile hem iç hem de küresel pazarda öne çıkıyor.

3 ürün grubunda yurt içi satış başarısı

İMDER’in 2018 yılına yönelik açıkladığı veriler, Hidromek’in yurt içindeki pazar liderliğini bir kez daha perçinledi. Hidromek, 2018 yılında kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör ve motor greyder ürün gruplarında en fazla yurt içi satışı gerçekleştiren marka olma başarısı gösterdi.

Konforlu, güvenli ve kolay kullanım

Hidromek’in kazıcı yükleyici ürün grubunda dört tekeri eşit, ön tekeri küçük ve mini kazıcı yükleyici olmak üzere 3 alt grupta ürünleri bulunuyor. Hidromek’in 40 yıllık üretim tecrübesi ve müşteri beklentileri çerçevesinde tasarlanan kazıcı yükleyicileri; sağlamlık, düşük yakıt tüketimi, yüksek performans ve sunduğu konfor ile ön plana çıkıyor. Hidromek paletli ekskavatörler ise, 14 ile 51 ton çalışma ağırlığına kadar çeşitlilik gösteriyor. IF Design ve Good Design gibi uluslararası prestije sahip tasarım ödüllerinine layık görülen GEN Serisi paletli ekskavatörler, Hidromek mühendisleri tarafından farklı konfigürasyonlarla farklı çalışma koşullarına uygun olacak şekilde makine sahibi işletmenin ve operatörün istekleri gözetilerek tasarlanıyor. Hidromek’e pek çok tasarım ödülü kazandıran motor greyderi ise, tesviyeden kazımaya, şev kesmeden hendek açmaya ve karla mücadeleye kadar birçok iş için tercih ediliyor.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar