MAN, pazardaki yerini güçlendirdi

MAN, pazardaki yerini güçlendirdi

2018 yılı ilk 10 aylık TÜİK tescil verilerine göre MAN ve Neoplan markalı seyahat otobüsleri, yüzde 14 pazar payını korudu. Türkiye pazarındaki yurt içinde satılan seyahat otobüslerinin tamamı 2 aks 13 metre ve 2+1 VIP koltuk özelliklerine sahip satılma başarısı gösterdi. MAN Lion’s Coach ve aynı tarihte Türkiye pazarına sunulan NEOPLAN Tourliner’ın 2 aks 13 metrelik versiyonları, seçkin firmaların öncelikle tercihleri arasına girmeyi hedefliyor

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş.’nin Yılsonu Değerlendirme Toplantısı, bu yıl 19 Aralık 2018 tarihinde, The Ritz-Carlton Oteli’nde düzenlendi. MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. adına Otobüs Satış Direktörü Can Cansu, Kamyon Satış Direktörü Serkan Sara, İkinci El Satış Direktörü Aydın Yumrukçal, Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Şinasi Ekincioğlu ile Hafif Araç Satış Müdürü Cumhur Kutlubay’ın katıldığı geleneksel toplantı, bu yıl önemli bir gelişmeye de ev sahipliği yaptı. Otobüs, kamyon & çekici, ikinci el ve satış sonrası hizmetler alanında şirket ve sektöre yönelik 2018 gelişmeleri, 2019 öngörülerinin paylaşıldığı toplantıda, MAN kalite ve güvencesini yeni bir segmente taşıyan hafif ticari araç TGE serisinin ilk tanıtımı da toplantı sırasında yapıldı.

Hedef: 600 Satış Rakamı

Türkiye kamyon pazarında Ekim sonu itibari ile yüzde 11 ile çift haneli pazar payına ulaşan MAN, ithal kamyon pazarındaki geleneksel liderliğini sürdürmeye devam ediyor. MAN TopUsed, Türkiye pazarındaki kiralama sektörünün daralmasını yurtdışı pazarına yönelerek aradaki farkı kapatmayı hedefliyor. 2018 yılında yapmış olduğu otobüs satışlarının yüzde 60’ını, kamyon/çekici satışlarının ise yüzde 35’ini yurt dışına satma başarısını gösteren MAN TopUsed, 2018 yılını yüzde 95’ini yurt dışı olmak üzere toplam 600 satış rakamı ile kapatmayı planlıyor.

MAN Ürün Yelpazesine Yeni Dokunuş: TGE

Önceliği hizmet edinmiş ve başarılı çalışmaları arzulayan Satış Sonrası Hizmetler alanında da fark yaratan MAN’ın Türkiye’de geliştirdiği Servis Yönetim Sistemi Management Information System for After Sales – MI4A ise diğer ülke operasyonlarından da yoğun talep görüyor. TGE, 250 yılı aşan köklü geçmişi ile Dünyanın üretim ve mühendislik devinin kalite ve teknolojisini yeni bir segmente taşımaya devam ediyor. Yeni hafif ticari aracı olan MAN TGE ise Türkiye’de ilk kez görücüye çıktı. Önemli özelliklere sahip araçlarıyla 3 ile 44 ton teknik kapasite aralığındaki geniş ürün gamına sahip MAN, TGE modellerinin de katılımı ile, her türlü yük taşımacılığına hizmet verecek kapasiteye ulaşmayı ve başarısını sürdürmeyi hedefliyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar