XCMG'den Çin'in en büyük yükleyici kovası

XCMG'den Çin'in en büyük yükleyici kovası

Çinli inşaat makineleri devi XCMG, kısa bir süre önce 17 metreküplük dev yükleyici kovası üretti. Kova üretiminde Hardox 400 aşınma plakası ve Strenx 700 performans çeliği kullanan firma, kova ömrünü yüzde 70 oranında artırdı

Çin'in en büyük inşaat makineleri üreticilerinden XCMG, SSAB'nin en önemli müşterileri arasında yer alıyor. Yakın zamanda 17 metreküp kapasite ile Çin'in en büyük tekerlekli yükleyici kovasını üretti. Hardox plaka ve Strenx performans çeliğinin kullanılması genel kova ömrünü %70 artırdı. İlk kova, Joy Global'in, Çin'in en büyük kömür üretim alanı olan Şanşi Shuozhou'daki Doğu Açık Ocak Madeni'ndeki tekerlekli yükleyicilerinden birinde kullanılıyor. Son kullanıcının stratejik iş ortağı ve kova tedarikçisi olarak XCMG, son kullanıcının taleplerini yerine getirmek ve kömür madeninde daha iyi bir performans elde etmek için kovanın zorlu çalışma koşullarına dayanması ve maksimum kullanım ömrü sunması gerektiğini biliyordu.

Komple çözümler
Dev kova hakkında konuşan XCMG Hafriyat Bölümü Satış Sonrası Servis Mühendisi Cai Tuo; "İlk kova iyice aşınmıştı ve son kullanıcının güvenilir yeni bir kovaya ihtiyacı vardı. Hardox aşınma plakasını ve Strenx yüksek dayanımlı çeliği yıllardır kullanırız, ama SSAB'nin Kunşan'daki K1 servis merkeziyle ilk kez birlikte çalıştık. K1 kovanın tasarım çizimlerini yaptıktan sonra bize çelik sınıfları, kalınlıkları ve kaynaklama işlemleri önererek komple bir çözüm geliştirdi. Kaynaklamayı K1'den gelen tüm kullanıma hazır parçaları temel alarak yaptık” dedi.

Daha iyi aşınma ömrü
Ana gövdede Hardox 450, yan çubuklarda Hardox 400 ve ana gövdenin yapısal parçasında Strenx 700 kullanılan ilk kova, kömür madeninde 3 ay süreyle çalıştırıldı (2000 çalışma saati). Kenar plakasının ilk başta 80 mm kalınlığındayken, ölçüm sonucunda aşınma kaybının 2 mm olduğu görüldü. Önceki kovada 3 yıl olan servis ömrünün 5 yılı aşması bekleniyor. Cai Tou; "Hardox aşınma plakasının ve Strenx performans çeliğinin tutarlı kalitesi ve ayrıca SSAB Shape'in sunduğu harika hizmet, ürüne üstün bir aşınma performansı kazandırdı” şeklinde konuştu.

K1 Servis Merkezi'nde yapıldı
Müşteri, Hardox aşınma plakası ve Strenx performans çeliği kullanarak genel kova ömründe yüzde 70 artışla açık bir avantaj elde etti. Kovanın tüm parçaları SSAB'nin Kunşan'daki K1 servis merkezinde yapıldı ve XCMG'nin kendi fabrikasında kaynaklandı. XCMG, inşaat makineleri üretimi alanında Çin'deki en büyüklerden biriyken dünyada da beşinci büyük firma olarak biliniyor. Joy Global, yüksek verimli madencilik çözümlerinde dünya liderlerinden biri.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar